Hemulin Huurre (VH25-018-0770)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 156 cm |
| Syntynyt | 08.12.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | tummanpunaruunikko |
| Painotus | |
| Sivut | https://tuire.safiiritiikeri.net/h/hemulin-huurre |
| Rekisteröity | 14.12.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | - |
| Kasvattaja | POYS3768, VRL-00345 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
| i. Palovammoja Pakkasesta (VH21-018-0232) sh, 166cm, tprt |
ii. Roudasta Rospuuttoon (VH19-018-1059) sh, 157cm, prn |
iii. Varkain Vihitty (VH19-018-0431) sh, 171cm, rtpäis |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Rostovin Ruusu (VH19-018-1058) sh, 154cm, prn |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Pilveätär (VH18-018-1008) sh, 163cm, vrt |
iei. Pilvipärske (VH18-018-0405) sh, 152cm, rtkm |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Leijonajumalatar (VH18-018-0982) sh, 155cm, prt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Mymmelintytär (VH25-018-0479) sh, 141cm, rn |
ei. Veritaikurinhattu (VH16-018-2109) sh, 140cm, trt |
eii. Töppöne (VH16-018-1411) sh |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Verenpunahilkka (VH15-018-1531) sh, 148cm, prt |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Kaihon Juhannussurma (VH19-018-0003) sh, 142cm, prn |
eei. Harmavan Juhannusyö (VH18-018-0160) sh |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tervahauta (VH18-018-0021) sh |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Palovammoja Pakkasesta (VH21-018-0232) sh, 166cm, tprtii. Roudasta Rospuuttoon (VH19-018-1059) sh, 157cm, prniii. Varkain Vihitty (VH19-018-0431) sh, 171cm, rtpäis
Emälinja
e. Mymmelintytär (VH25-018-0479) sh, 141cm, rnee. Kaihon Juhannussurma (VH19-018-0003) sh, 142cm, prneee. Tervahauta (VH18-018-0021) sh
Hemulin Huurre on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.