Pöystilän Neuvokas (VH25-018-0788)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 157 cm |
| Syntynyt | 29.12.2025, Suomi, yli 8v |
| Väri | vaaleanpunarautias |
| Painotus | kenttäratsastus |
| Sivut | https://tuire.safiiritiikeri.net/h/poystilan-neuvokas |
| Rekisteröity | 29.12.2025 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Pöystilän |
| Kasvattaja | POYS3768, VRL-00345 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
KEV II (25.000p), 31.01.2026, KEV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Räiskyvän Kunmitusmuiskaus (VH25-018-0481) sh, 158cm, rt |
ii. Väjen Kunmitusjälkiä (VH20-018-1073) sh, 159cm, rt |
iii. Kunmitusjuttuja (VH20-018-0505) sh, 161cm, trt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Huunpurema (VH20-018-0490) sh, 156cm, prn |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Räiskyvän Ruskapusu (VH23-018-0814) sh, 158cm, rt |
iei. Puukkosuukko (VH18-018-1079) sh, 156cm, prn |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Ratiralla (VH22-018-0095) sh, 153cm, rt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kedon Neulevi (VH25-018-0654) sh, 154cm, tprt |
ei. Murroksen Reemel (VH15-018-0783) sh, 150cm, vkk |
eii. Reemeli (VH14-018-1904) sh, 149cm, vkk |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Elovena (VH13-018-0355) sh, 152cm |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Kedon Nellamo (VH21-018-1106) sh, 163cm, vprt |
eei. Maahinen (VH20-018-0351) sh, 150cm, vrt |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Nemelli (VH21-018-0330) sh, 164cm, vprn |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Räiskyvän Kunmitusmuiskaus (VH25-018-0481) sh, 158cm, rtii. Väjen Kunmitusjälkiä (VH20-018-1073) sh, 159cm, rtiii. Kunmitusjuttuja (VH20-018-0505) sh, 161cm, trt
Emälinja
e. Kedon Neulevi (VH25-018-0654) sh, 154cm, tprtee. Kedon Nellamo (VH21-018-1106) sh, 163cm, vprteee. Nemelli (VH21-018-0330) sh, 164cm, vprn
Pöystilän Neuvokas on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.