Pöystilän Kipinävahti (VH26-018-0008)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 157 cm |
| Syntynyt | 03.01.2026, Suomi, alle 3v, tai ikääntymistä ei ole ilmoitettu |
| Väri | punarautias |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://usvan.altervista.org/s/h/poystilankipinavahti.php |
| Rekisteröity | 06.01.2026 |
| Kotitalli | Savukallion Talli (SAVU9618) |
| Kasvattajanimi | Pöystilän |
| Kasvattaja | POYS3768, VRL-00345 |
| Omistajat | Usva (VRL-14916) |
| i. Kedon Mansikkatuho (VH25-018-0653) sh, 154cm, prt |
ii. Korpihovin Hurjatuho (VH20-018-0850) sh, 155cm, prt |
iii. Hurja-Vihuri (VH19-018-0258) sh, 154cm, vprt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Priskilla (VH16-018-0620) sh |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Kedon Mansikkamyrsky (VH21-018-1326) sh, 154cm, prt |
iei. Pellonperän Sälli (VH21-018-0982) sh, 148cm, trt |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Minttuviima (VH19-018-0077) sh, 160cm, vrt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kotipihan Kuplajuoma (VH25-018-0544) sh, 157cm, tprt |
ei. Juoppotintti (VH22-018-0588) sh, 153cm, rt |
eii. Juoppohullu (VH15-018-0997) sh, 158cm, rt |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Neiti Timanttinen (VH16-018-1487) sh |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Kotipihan Tosihelmi (VH24-018-0343) sh, 150cm, rt |
eei. Tonttu Tosijännä (VH21-018-1480) sh, 150cm, rt |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Helmento (VH13-018-1209) sh, 155cm |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Kedon Mansikkatuho (VH25-018-0653) sh, 154cm, prtii. Korpihovin Hurjatuho (VH20-018-0850) sh, 155cm, prtiii. Hurja-Vihuri (VH19-018-0258) sh, 154cm, vprt
Emälinja
e. Kotipihan Kuplajuoma (VH25-018-0544) sh, 157cm, tprtee. Kotipihan Tosihelmi (VH24-018-0343) sh, 150cm, rteee. Helmento (VH13-018-1209) sh, 155cm
Pöystilän Kipinävahti on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.