Kuuran Valkovarjo (VH26-018-0088)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 149 cm |
| Syntynyt | 17.02.2026, Suomi, 7 vuotta |
| Väri | ruunivoikonkimo |
| Painotus | esteratsastus |
| Sivut | https://tuire.safiiritiikeri.net/h/kuuran-valkovarjo |
| Rekisteröity | 17.02.2026 |
| Kotitalli | Pöystilä (POYS3768) |
| Kasvattajanimi | Kuuran |
| Kasvattaja | KUUR9580 |
| Omistajat | Tuire (VRL-00345) |
EV-I (38.000p), 28.02.2026, EV
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Kuuran Varjosoturi (VH22-018-0180) sh, 149cm, prn |
ii. Syyn Virranviemä (VH20-018-0782) sh, 153cm, rn |
iii. Kuolemanvirta (VH20-018-0305) sh, 153cm, tprt |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Havian Fenja (VH19-018-0190) sh, 153cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Kuuran Harmonia (VH20-018-0405) sh, 147cm, trt |
iei. Verantatonttu (VH19-018-0939) sh, 143cm, trn |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. AT Hulihevinä (VH18-018-0738) sh, 146cm, rt |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kuuran Vitivilja (VH24-018-0172) sh, 152cm, vkkkm |
ei. Sotamaalauksen Enkelveistos (VH18-018-1794) sh, 153cm, vkk |
eii. Enkelintekijä (VH18-018-1619) sh, 151cm, tprt |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Helmilintu (VH16-018-2585) sh, 154cm, vkk |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Kaihon Vienovaino (VH20-018-0851) sh, 151cm, rtkm |
eei. Haudankalpea (VH19-018-0297) sh |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Meripihkaroihu (VH18-018-1286) sh |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Kuuran Varjosoturi (VH22-018-0180) sh, 149cm, prnii. Syyn Virranviemä (VH20-018-0782) sh, 153cm, rniii. Kuolemanvirta (VH20-018-0305) sh, 153cm, tprt
Emälinja
e. Kuuran Vitivilja (VH24-018-0172) sh, 152cm, vkkkmee. Kaihon Vienovaino (VH20-018-0851) sh, 151cm, rtkmeee. Meripihkaroihu (VH18-018-1286) sh
Kuuran Valkovarjo on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.