Villahaan Manuel (VH18-018-0780)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 156 cm |
| Syntynyt | 01.07.2017, Suomi, yli 8v |
| Väri | vaaleanpunarautias |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://havukallio.webnode.fi/villahaan-manuel/ |
| Rekisteröity | 12.04.2018 |
| Kotitalli | Havukallio (HAVU3713) |
| Kasvattajanimi | Villahaan |
| Kasvattaja | VILL9089, VRL-11253 |
| Omistajat | Uppe (VRL-11253) |
KTK-III (63.000p), 01.01.2017, shktk
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Runon Melmeri (VH16-018-1975) sh, 156cm, rt |
ii. Mohikaani KRS (VH15-018-2295) sh, 156cm, prt |
iii. Murheenmurtaja (VH15-018-1567) sh |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuulentakoja (VH15-018-1585) sh |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Kanervarannan Malva (VH16-018-0026) sh, 154cm, trn |
iei. Spesiaali-Lopsteri (VH15-018-2207) sh, 157cm, rt |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Melviina (VH15-018-2304) sh, 160cm, rn |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Seljasaaren Jalvariina (VH16-018-2348) sh, 146cm, rt |
ei. Fiktion Jalosydän (VH12-018-1000) sh, 153cm |
eii. Marsalkka (VH11-018-0896) sh, 170cm, vrt |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Syksyn Saana (VH11-018-0207) sh, 154cm |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Seljasaaren Tuonenvire (VH15-018-1923) sh, 158cm |
eei. Klaus-Henrik (VH15-018-0791) sh, 159cm |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Kultavire (VH15-018-1854) sh, 169cm |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Runon Melmeri (VH16-018-1975) sh, 156cm, rtii. Mohikaani KRS (VH15-018-2295) sh, 156cm, prtiii. Murheenmurtaja (VH15-018-1567) sh
Emälinja
e. Seljasaaren Jalvariina (VH16-018-2348) sh, 146cm, rtee. Seljasaaren Tuonenvire (VH15-018-1923) sh, 158cmeee. Kultavire (VH15-018-1854) sh, 169cm
Villahaan Manuel on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.