Ruusun Himalaja (VH22-018-0122)
Tämä hevonen on kuollut 30.11.2023.
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 155 cm |
| Syntynyt | 01.11.2021, Yhdysvallat, Kuollessaan 25.3 vuotta, ikääntyminen: 30pv = 1v |
| Väri | musta |
| Painotus | kouluratsastus |
| Sivut | https://vtrosethorn.weebly.com/ruusun-himalaja.html |
| Rekisteröity | 04.02.2022 |
| Kotitalli | Rosethorn Estate (ROSE2438) |
| Kasvattajanimi | Ruusun |
| Kasvattaja | ROSE2438, VRL-13828 |
| Omistajat | Katariina A. (VRL-13828) |
KTK-II (71.000p), 31.07.2022, shktk
Tarkemmat kuvaukset palkinnoista| i. Seppäjärven Huitelija (VH17-018-1287) sh, 160cm, trn |
ii. Huithapeli (VH17-018-1081) sh, 157cm, tprt |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Tulikukkanen (VH17-018-1171) sh, 163cm, rn |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Kesärannan Huimapää (VH17-018-1891) sh, 150cm, klrt |
ei. Ralli-Rami (VH14-018-0453) sh, 150cm |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Huiske (VH14-018-1872) sh, 153cm, rt |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Seppäjärven Huitelija (VH17-018-1287) sh, 160cm, trnii. Huithapeli (VH17-018-1081) sh, 157cm, tprt
Emälinja
e. Kesärannan Huimapää (VH17-018-1891) sh, 150cm, klrtee. Huiske (VH14-018-1872) sh, 153cm, rt
Ruusun Himalaja on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.