Saga frá Trottúr (VH25-030-0227)
| Rotu | Islanninhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 136 cm |
| Syntynyt | 25.09.2025, Norja, yli 8v |
| Väri | rautias |
| Painotus | askellajiratsastus |
| Sivut | https://namy.irppasen.net/sagafratrottur.php |
| Rekisteröity | 29.11.2025 |
| Kotitalli | Namyshill (NAMY9545) |
| Kasvattajanimi | frá Trottúr |
| Kasvattaja | TROT5517, VRL-05645 |
| Omistajat | Ireth (VRL-03777) |
| i. Skjanni frá Trottúr (VH18-030-0127) isl, 138cm, rtkrj |
ii. Gleðigjafi frá Syndur (VH17-030-0111) isl, 138cm, hprn |
iii. Halastjarna frá Húsavik (VH14-030-0044) isl, 141cm, hpm |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Þýða frá Viðínn (VH16-030-0019) isl |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Þoka frá Trottúr (VH18-030-0126) isl, 135cm, vmkrj |
iei. Eilífur frá Ofángur (VH06-030-3750) isl, 138cm, mkrj |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Sletta frá Málfetiri (VH18-030-0121) isl, 133cm, rtkrj |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Spæta frá Syndur (VH18-030-0138) isl, 133cm, mvkk |
ei. Korði frá Syndur (VH17-030-0084) isl |
eii. Náttfari frá Vík (VH15-030-0015) isl |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Veiga frá Marðveinn (VH16-030-0018) isl |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Endill frá Syndur (VH18-030-0030) isl |
eei. Dynur frá Bargum (VH16-030-0014) isl |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Þýða frá Viðínn (VH16-030-0019) isl |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 3.13%
Sukukatokerroin: 0.93
Isälinja
i. Skjanni frá Trottúr (VH18-030-0127) isl, 138cm, rtkrjii. Gleðigjafi frá Syndur (VH17-030-0111) isl, 138cm, hprniii. Halastjarna frá Húsavik (VH14-030-0044) isl, 141cm, hpm
Emälinja
e. Spæta frá Syndur (VH18-030-0138) isl, 133cm, mvkkee. Endill frá Syndur (VH18-030-0030) isleee. Þýða frá Viðínn (VH16-030-0019) isl
Saga frá Trottúr on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.