Kedon Puhuri (VH26-018-0137)
| Rotu | Suomenhevonen |
|---|---|
| Sukupuoli | ori |
| Säkäkorkeus | 160 cm |
| Syntynyt | 05.01.2026, Suomi, alle 3v, tai ikääntymistä ei ole ilmoitettu |
| Väri | tummanrautias |
| Painotus | |
| Sivut | https://www.sudenmarja.org/vv/h/puhuri.htm |
| Rekisteröity | 14.03.2026 |
| Kotitalli | Koistila (KOIS4515) |
| Kasvattajanimi | Kedon |
| Kasvattaja | FLTA5071 |
| Omistajat | Vibaja (VRL-00727) |
| i. Pirunkorven Seilori (VH13-018-1396) sh, 160cm, trt |
ii. Moon Veriheinä (VH13-018-1269) sh, 160cm |
iii. Verjvala (VH03-018-1291) sh, 156cm |
iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Neiti Kesäheinätär (VH02-018-9111) sh, 162cm |
iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Taikakuun Sylvia (VH13-018-1027) sh, 154cm |
iei. Aapon Sylvesteri (VH11-018-1024) sh, 150cm |
ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Hilman Heleä (VH11-018-1339) sh, 156cm |
ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Koistilan Soila (VH16-018-2733) sh, 162cm, vrt |
ei. Koistilan Nemo (VH05-018-7438) sh, 160cm, rt |
eii. Hovi-Niko (VH04-018-2402) sh |
eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Lumikeiju (VH05-018-0013) sh, 165cm, rn |
eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Fiktion Soma (VH12-018-0708) sh, 164cm, vrt |
eei. Isokaato (VH11-018-1330) sh, 157cm, rt |
eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Soima (VH12-018-0548) sh, 165cm |
eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Pirunkorven Seilori (VH13-018-1396) sh, 160cm, trtii. Moon Veriheinä (VH13-018-1269) sh, 160cmiii. Verjvala (VH03-018-1291) sh, 156cm
Emälinja
e. Koistilan Soila (VH16-018-2733) sh, 162cm, vrtee. Fiktion Soma (VH12-018-0708) sh, 164cm, vrteee. Soima (VH12-018-0548) sh, 165cm
Kedon Puhuri on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.