Krustpils Rosetta (VH26-028-0031)
| Rotu | Gotlanninrussi |
|---|---|
| Sukupuoli | tamma |
| Säkäkorkeus | 125 cm |
| Syntynyt | 11.02.2026, Latvia, alle 3v, tai ikääntymistä ei ole ilmoitettu |
| Väri | voikko |
| Painotus | |
| Sivut | https://www.sudenmarja.org/maldwyn/h/rosetta.php |
| Rekisteröity | 20.03.2026 |
| Kotitalli | Maldwyn (MALD8435) |
| Kasvattajanimi | Krustpils |
| Kasvattaja | KRUS9588, VRL-11299 |
| Omistajat | Vibaja (VRL-00727) |
| i. Kruunun Darell (VH26-028-0030) russ, 125cm, vrt |
ii. Drake (VH16-028-0089) russ, 123cm, rn |
iii. Tuntematon ori | iiii. Tuntematon ori |
| iiie. Tuntematon tamma | iie. Tuntematon tamma | iiei. Tuntematon ori | |
| iiee. Tuntematon tamma | ie. Ingø (VH15-028-0155) russ, 130cm, vrt |
iei. Tuntematon ori | ieii. Tuntematon ori |
| ieie. Tuntematon tamma | iee. Tuntematon tamma | ieei. Tuntematon ori | |
| ieee. Tuntematon tamma | |||
| e. Rosita B (VH12-028-0107) russ, 126cm, vkk |
ei. Ozzie (VH11-028-0048) russ, 127cm |
eii. Tuntematon ori | eiii. Tuntematon ori |
| eiie. Tuntematon tamma | eie. Tuntematon tamma | eiei. Tuntematon ori | |
| eiee. Tuntematon tamma | ee. Rovfjäril (VH12-028-0153) russ, 126cm, vkk |
eei. Tuntematon ori | eeii. Tuntematon ori |
| eeie. Tuntematon tamma | eee. Tuntematon tamma | eeei. Tuntematon ori | |
| eeee. Tuntematon tamma |
Suvun tiedot
Sukusiitosprosentti: 0%
Sukukatokerroin: 1
Isälinja
i. Kruunun Darell (VH26-028-0030) russ, 125cm, vrtii. Drake (VH16-028-0089) russ, 123cm, rn
Emälinja
e. Rosita B (VH12-028-0107) russ, 126cm, vkkee. Rovfjäril (VH12-028-0153) russ, 126cm, vkk
Krustpils Rosetta on virtuaalihevonen. Se ei ole oikeasti olemassa.